سفر زمینی به قشم

به گزارش شارژ 10، لندینگ کرافت ها وسیله ای برای حمل خودرو روی دریا هستند. آنها به صورت شبانه روزی کار می نمایند. شما هزینه حمل خودرو تان را یک بار برای رفت و برگشت به قشم پرداخت می کنید.

سفر زمینی به قشم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ترکیبی هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

خیلی از ما نمی دانیم اگر بخواهیم به جزایر ایران سفر کنیم و نخواهیم هم از راستاهای هوایی استفاده کنیم چطور باید برویم؟ منظورم رفتن به یکی از جزایر کشورمان آن هم با سواری شخصی است. فرض کنید دلتان می خواهد جزیره قشم را بگردید. اما نمی خواهید کلی هزینه سرویس حمل و نقل عمومی را در آنجا متحمل شوید و یا ساعت بازدید از دیدنی هایش را با ساعت تور هماهنگ کنید. بنابر این در خبرنگاران امروز بهتر دیدیم هم نحوه انجام سفر زمینی به قشم را برایتان بازگو کنیم، هم قوانین حمل خودرو را طبق مصوبات قانونی برایتان توضیح دهیم. این مطلب مفید از صفحه گردشگری مان را حتماً بخوانید.

چرا سفر زمینی به قشم ؟

قشم از آن جزیره هایی ست که هر گوشه اش را که بنگری محو تماشا خواهی شد. چرا که تصاویری برایتان به نمایش خواهد گذاشت که از سفر به آنجا هرگز پشیمان نمی شوید. بسیار جاذبه دیدنی دارد و سرزمین راز آلودی است. اصلاً قشم گردی یکی از تفریحات بی نظیر گردشگران در سواحل جنوب است، با ما همراه باشید.

حالا که هوا، هوای رفتن به جنوب ایران است خوب است برنامه ای برای سفر به این نقطه از ایران عزیزمان بچینید. از هر کجای سرزمین مان بخواهید به سمت قشم بروید، معمولاً مقصد شما بندر عباس است. اگر هم هنوز نمی دانید به کیش بروید یا قشم می توانید مطلب جزیره کیش یا قشم به کدامیک سفر کنیم؟ را در همین مجله مطالعه کنید.

سفر زمینی به قشم با اتوبوس دریایی

خوب گفتیم از هرجای ایران بخواهید سفر زمینی به قشم داشته باشید باید مقصدتان را بندر عباس انتخاب کنید. دو راستا در پیش دارید که یکی کویری است، راستا یزد و سیرجان و دیگری هم جاذبه های دیدنی هم دارد مثل اصفهان و شیراز. اگر از سمت تهران راهتان را آغاز کنید، فاصله تان تا بندر بین 1300 تا 1400 کیلومتر است. اگر به نظرتان زیاد است می توانید سواری تان را به مقصد بندرعباس با قطار بفرستید و خودتان هم با قطار یا هواپیما به بندرعباس بروید و آن را تحویل بگیرید.

بعد از آنکه به بندرعباس رسیدید به سمت بندر پل رفته و از آنجا باید ادامه راستا را با لندینگ کرافت بروید. خودرو شما را هم برایتان می آورد. هزینه ای برای رفت و برگشت پرداخت می کنید و تا بندر لافت را با سفری یک ساعته، روی آب های خلیج فارس خواهید پیمود. پس از آن با سواری خود از درگهان به جزیره قشم خواهید رسید.

لندینگ کرافت ها وسیله ای برای حمل خودرو روی دریا هستند. آنها به صورت شبانه روزی کار می کنند. شما هزینه حمل خودرو تان را یک بار برای رفت و برگشت به قشم پرداخت می کنید. قبل از سوار شدن برگه ای به شما تحویل شده و در بندر لافت مهر می شود. راستی از قلم نیاندازید که باید تا آخر این سفر برگه را حفظ کنید.

راهنمای فرستادن ماشین شخصی با قطار به قشم

اگر تصمیم گرفته اید که خودرو شخصی تان را با قطار بفرستید، بدانید واگن های خودرو بَری هستند که آن را برایتان حمل می کنند. در دو طبقه که بین 10 تا 12 سواری را در خود جا می دهند. مصوبات قانونی برای حمل خودرو با قطار هم وجود دارند که بد نیست آنها را بدانید.

قوانین و مقررات صدور بلیت حمل خودرو

 • پس از رسیدن قطار به مقصد تحویل فوری خودرو به دلیل انجام امور مربوط به تخلیه خودرو از واگن امکان پذیر نبوده و تحویل خودرو در ساعات اداری و با فاصله زمانی انجام می شود.
 • ساعت حرکت درج شده روی بلیت حمل خودرو، آخرین زمان پذیرش خودرو جهت اعزام از مبداء حرکت بوده و آغاز پذیرش خودرو از ساعت 8 صبح روز حرکت قطار است.
  • تبصره : موارد استثناء در قسمت توضیحات خاص بلیت اعلام می شود. (مانند حمل خودرو در راستا مشهد - شیراز)
 • حمل خودروهای با ارتفاع بیش از 158 سانتیمتر (شاسی بلند - پاترول، پرادو، سانتافه، نیسان وانت و …) یا عرض بیش از 180 سانتی متر (اکسل پهن) مقدور نیست.
 • برای خودروهای عبوری از ایستگاه تهران، لازم است بلیت حمل خودرو در راستا دوم با یک روز فاصله از ورود قطار اول به تهران صادر شود.
 • در صدور بلیت برای سایر خودروهای عبوری، ساعت حرکت انتخابی برای بلیت خودرو در راستا دوم با پیش بینی تأخیرات احتمالی قطار اول و رعایت بند 2 اقدام شود. بر این اساس، لازم است حداقل 8 ساعت بین زمان رسیدن قطار اول به مقصد تا زمان حرکت قطار دوم فاصله در نظر گرفته شود.
 • ارائه اوراق شناسایی مالک و نیز خودرو هنگام تحویل دادن و تحویل دریافت آن الزامی است.
 • درج شماره شهربانی (پلاک) خودرو و سپس نام خودرو و تا حد امکان نام مالک خودرو بر روی بلیت لازم است.
  • تبصره1: برای خودروهای صفرکیلومتر که هنوز شماره نشده اند، شش رقم آخر شماره شاسی به جای شماره پلاک درج شود. در اینگونه موارد، ارائه برگه فروش هنگام تحویل خودرو الزامی است.
  • تبصره2: برای خودروهای گذر موقت و عبوری، فقط تا قبل از به اتمام رسیدن زمان مجوز عبور میتوانند با همان شماره پلاک گذر موقت بلیت صادر کنند.

برای سفر زمینی به قشم باید بلیت بخرید؟

جواب بله است. شما باید همانطور که برای خودتان بلیت می خرید، برای سواری تان هم باید بلیت تهیه کنید. اگر از سایت برای خودتان بلیت خرید کردید، از همان سایت هم می توانید برای خودرو خود بلیت تهیه کنید. فقط یادتان باشد باید تا قبل از سه ساعت مانده به حرکت قطار بلیت بخرید. همچنین شما بستگی به ارزش خودروتان باید بیمه هم بپردازید.

تحویل سواری به راه آهن برای سفر زمینی به قشم

 • زمان تحویل خودرو به راه آهن حتماً باید مدارک شناسایی خود و سند و کارت ماشین همراه تان باشد.
 • باید یک ساعت قبل از زمان حرکت قطار، ماشین را به انبار تحویل دهید. وسایلتان را غیر از جک و زاپاس از داخل ماشین بردارید.
 • شرکت راه آهن مسوولیتی در قبال وسایل شخصی شما ندارد.
 • مقدار بنزینی که در باک ماشین باقی می ماند، باید از یک چهارم باک کمتر باشد.
 • برای رعایت موارد ایمنی سرباتری ماشین ها را در مبدا جدا می کنند پس از رسیدن به شهر مقصد، سرباتری ها دوباره نصب می شوند.
 • فقط تا 24 ساعت پس از رسیدن ماشین به مقصد، پارکینگ راه آهن رایگان است. پس از آن تا 5 روز اول یک مبلغ و بعد از 5 روز مبلغ بیشتری را روزانه برای نگهداری خودرو باید پرداخت کنید.
 • اگر به هر دلیلی ماشین شما به موقع نرسد و نتوانید 24 ساعت بعد ماشین را تحویل بگیرید، 50 درصد از کرایه را به شما برمی گردانند.
 • اگر شرکت راه آهن نتواند ماشین شما را در مقصد تحویل بدهد، تمام هزینه بلیت به شما برمی شود.
منبع: پیام دلتا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 662

به "سفر زمینی به قشم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر زمینی به قشم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید