رشد 6 درصدی مصرف CNG و کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان مرکزی

خبرنگاران/مرکزی مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی گفت: از زمان شروع طرح اصلاح قیمت سوخت در کشور تا به امروز مصرف بنزین در استان 16 درصد کاهش یافته است.

رشد 6 درصدی مصرف CNG و کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان مرکزی

سعید جمشیدی در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به مصرف روزانه حدود 2 میلیون لیتر بنزین در استان مرکزی، بیان نمود: طرح اصلاح قیمت سوخت در کشور از بامداد 24 آبانماه اجرایی شد و براساس آن، طی 38 روز اخیر مصرف بنزین 16 درصد در استان مرکزی کاهش یافته است.

وی گفت: با کاهش مصرف بنزین در استان، 6 درصد افزایش مصرف گاز طبیعی به ثبت رسیده است.

جمشیدی تعداد صندلی های سوخت مایع(بنزین و نفت گاز) در استان مرکزی را 89 صندلی و تعداد صندلی های CNG را 62 صندلی مطرح نمود و گفت: علیرغم اقبال مردم نسبت به مصرف سوخت گاز مایع، نیازی به افزایش شمار صندلی های CNG در استان وجود ندارد.

وی افزود: طی سال های اخیر در امر احداث صندلی های CNG اقدامات بسیار خوبی به انجام رسیده است به طوری که اگر میزان مصرف فعلی گاز طبیعی دو برابر گردد، همچنان کشش و ظرفیت خدمات رسانی توسط صندلی های موجود در استان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی استان مرکزی افزود: البته اگر متقاضی برای ایجاد صندلی CNG وجود داشته باشد، قطعا مجوز لازم داده می گردد، اما سرمایه گذاری باید کاملا شخصی و خصوصی باشد و شرکت نفت که در گذشته در امر تامین تجهیزات یاری می کرد، در حال حاضر حمایتی در این بخش نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 23 بهمن 1398 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 663

به "رشد 6 درصدی مصرف CNG و کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان مرکزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد 6 درصدی مصرف CNG و کاهش 16 درصدی مصرف بنزین در استان مرکزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید