درخواست کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه اعتراضات، ترامپ را برکنار کنید

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران : کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه اعتراضات، در نامه ای به مایک پنس از او خواستند با استفاده از متمم بیست و پنجم قانون اساسی برای حذف دونالد ترامپ از قدرت اقدام کند.

درخواست کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه اعتراضات، ترامپ را برکنار کنید

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، خبرگزاری آناتولی بیان کرد، این گروه 17 نفری به رهبری دیوید سیسیلین از رود آیلند و تد لو از کالیفرنیا گفتند، ترامپ نشان داده است که به حفاظت از دموکراسی و انجام وظایف ریاست جمهوری تمایلی ندارد.

در نامه این قانونگذاران دموکرات آمده است: به خاطر نجات دموکراسی ما، به شما تاکید می کنیم تا از متمم بیست و پنجم استفاده نموده و فرایند برکناری دونالد ترامپ از ریاست جمهوری را شروع کنید. مایک پنس عزیز، شما باید از متمم بیست و پنجم بهره ببرید. دونالد ترامپ از واقعیت فاصله گرفته است.

این نامه در حالی ارائه شده که اکسیوس گزارش داد بعضی مقام های جمهوری خواه در حال آنالیز بعضی اقدامات علیه ترامپ از استیضاح گرفته تا فعال سازی متمم 25 قانون اساسی برای اعلام ریاست جمهوری پنس طی دوره باقی مانده هستند.

این درخواست ها در بحبوحه خشونت در کنگره آمریکا در واشنگتن دی.سی و پس از آن مطرح شد که طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره حمله ور شدند.

براساس این متمم، در صورت برکناری رئیس جمهور از قدرت یا مرگ یا استعفای او، معاون رئیس جمهوری قدرت ریاست جمهوری را در دست می گیرد. رئیس جمهوری آمریکا را در صورتی می توان برکنار کرد که معاون رئیس جمهوری و بیشتر اعضای کابینه معین نمایند که او قادر به انجام وظایفش نیست.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1409

به "درخواست کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه اعتراضات، ترامپ را برکنار کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در بحبوحه اعتراضات، ترامپ را برکنار کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید