بجای آنکه آب باران وارد رودخانه ها گردد با لوله کشی به منازل می رود!

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران/مازندران مدیرکل هواشناسی استان مازندران با گلایه از ساخت و سازهای بی رویه در ییلاقات این استان گفت: ساخت و ساز های بی رویه نیز منجر به افزایش مقدار مصرف آب در ییلاقات شده و بجای آنکه آب وارد رودخانه ها گردد با لوله کشی به مصرف می رسد.

بجای آنکه آب باران وارد رودخانه ها گردد با لوله کشی به منازل می رود!

سیدمحمد رضا رضوی در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به شرایط بارش ها در استان مازندران، اظهار کرد: بارش های امروز دوشنبه در استان ارزیابی نسبتا مناسبی دارد.

وی در پاسخ به اینکه اندازه بارش ها در آبگیری سدهای استان چقدر تاثیر دارد، گفت: قطعا اندازه بارش ها آبگیری سدها را افزایش خواهد داد اما نکته حایز اهمیت این است که ما هنوز با کمبود سد در استان روبرو هستیم.

مدیر کل هواشناسی استان مازندران با تاکید بر اینکه سد البرز و غیره در استان با اندازه حدود 500 میلیون متر مکعب ذخیره آبی کمی دارند، اعلام نمود: هرچند احداث سدها در پیوست های زیست محیطی دچار اشکال می گردد اما ما همچنان در استان به آب احتیاج داریم.

رضوی ادامه داد: بارش ها در استان سریعا به رواناب مبدل می گردد و وجود سدها می تواند در ذخیره سازی آبی نقش مهمی ایفا نماید.

وی اضافه نمود: شرایط بارش ها امروز ادامه خواهد داشت و فردا سه شنبه جو پایدار خواهد بود و در چهارشنبه و پنج شنبه این هفته، مجددا روزهای بارانی را شاهد هستیم.

مدیر کل هواشناسی استان مازندران گفت: با توجه به اینکه اندازه بارش ها خصوصا در شرق استان کم بوده، بارش های این هفته شرق استان را نیز پوشش خواهد داد و بعلاوه در ارتفاعات نیز شاهد بارش برف خواهیم بود که بخشی از کسری آب را جبران می نماید اما احتیاج آبی استان همچنان پابرجا است.

رضوی با تاکید بر اینکه آب حتما باید برای فصل تابستان دپو گردد، توضیح داد: از آنجایی که ارتفاعات مازندران نیز فصل تابستان گرم می گردد، آب به سرعت به رواناب تبدیل می گردد و بعلاوه ساخت و ساز های بی رویه نیز منجر به افزایش اندازه مصرف آب در ییلاقات شده و بجای آنکه آب وارد رودخانه ها گردد با لوله کشی به مصرف می رسد.

وی گفت: احتیاج به احداث سد در بالادست نیز وجود دارد و در مکانی که پتانسیل آن وجود داشته باشد ضروری به نظر می رسد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1400 بروزرسانی: 9 اسفند 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1955

به "بجای آنکه آب باران وارد رودخانه ها گردد با لوله کشی به منازل می رود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بجای آنکه آب باران وارد رودخانه ها گردد با لوله کشی به منازل می رود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید