بازپس گیری تمام اراضی مرزی سودان از شبه نظامیان اتیوپی

به گزارش شارژ 10، ارتش سودان از آزاد سازی تمام مناطق مرزی این کشور از تصرف شبه نظامیان اتیوپی خبر داد و گفت: نیروهای ارتش در مرزهای بین المللی مستقر شده اند.

بازپس گیری تمام اراضی مرزی سودان از شبه نظامیان اتیوپی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری المشهد السودانی معاون رئیس ستاد مشترک ارتش سودان امروز با اشاره به عملیات یگان های رزمی ارتش این کشور در مناطق مرزی با اتیوپی گفت: یک وجب از خاک سودان در منطقه الفشقه تا مرزهای بین المللی دیگر در تصرف شبه نظامیان اتیوپی نیست و ارتش سودان در مرزهای بین المللی این کشور با اتیوپی مستقر شده است.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال اینستاگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

منطقه الفشقه در استان القضارف واقع در شرق سودان و هم مرز با ایالت تیگرای اتیوپی است. این منطقه دارای آب و زمین های حاصلخیز است و کشاروزان اتیوپیایی با حمایت شبه نظامیان و ارتش این کشور طی 25 سال گذشته بخش هایی از این منطقه را به تصرف خود در آورده بودند.

سرلشکرخالد عابدین شامی شرح داد: در عملیات ارتش سودان هیچ تعرضی به دیگران نشده و نیروهای ارتش بر اساس قانون به وظایف خود عمل کرده اند.

وی با اشاره به حمایت ساکنان استان قضارف از عملیات ارتش سودان گفت: این حمایت روحیه ارتش را در بارپس گیری هر وجب ازخاک کشور تقویت می کند.

خالد شامی شرح داد: ارتش سودان می تواند از تمامیت ارض کشور دفاع کند و ما متعهد می شویم که امنیت مرزهای شرقی کشور (همجوار با اتیوپی) را تقویت کنیم و در برابر هر تجاوزی بایستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1399 بروزرسانی: 15 بهمن 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1395

به "بازپس گیری تمام اراضی مرزی سودان از شبه نظامیان اتیوپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازپس گیری تمام اراضی مرزی سودان از شبه نظامیان اتیوپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید