بازار عظیم تهران همچنان پرتردد

به گزارش شارژ 10، این روزها در بازار تهران خبری از حال و هوای روزهای پایانی سال، مشابه سال های پیش، نیست،اما تردد مردم در این محدوده همچنان زیاد است. روز گذشته اخباری مبنی بر قرنطینه شهر تهران و تعطیلی بازار تهران از روز دوشنبه در شبکه های مجازی پراکنده شد که این خبر نیز از تعداد مراجعان بازار نکاست.

بازار عظیم تهران همچنان پرتردد

شارژ 10 / سروش جنابی : یکه تازی کرونا در سطح شهرهای عظیم و کوچک این روزها علاوه بر خانه نشین کردن مردم در آستانه فرارسیدن سال نو، اقتصاد کشور را نیز به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. مشاغل زیادی این روزها در سایه منحوس این ویروس وارداتی که حالا در جهان حکمرانی می نماید، متضرر شده و کرکره شان را پایین کشیده اند. اما در بازار تهران با وجود همه هشدارها، مردم همچنان تردد دارند و این مسئله نگرانی هایی را برای همه به همراه داشته است.

از غذاپزی های قدیمی بازار دیگر بوی غذا به مشام نمی رسد. اما مالکان آنها با بساط کردن سایر مایحتاج این روزهای مردم می کوشند به درآمد اندکی دست یابند. رضا، یکی از کسبه ای است که این روزها به جای ساندویچ، ماسک می فروشد و می گوید: حدود 20 روز است که کسی جرات نمی نماید بیرون از خانه غذا تهیه کند. ما هم چاره ای نداریم. شب عید است و باید هزینه های زندگی مان را تامین کنیم. برای همین به فروش ماسک که احتیاج امروز مردم است، روی آوردیم!

هر چه بی رونقی در مغازه های بازار بیداد می نماید، بساط دستفروشی در حاشیه بازار داغ داغ است؛دستفروشانی که مشتریان زیادی دور آنها حلقه زده اند. مصطفی، یکی از کسبه بازار می گوید: مردم به بازار می آیند اما کسی از مغازه ها خرید نمی نماید و بیشتر بساط دستفروشی داغ است.

او می گوید: هر روز خبر تعطیلی بازار تهران دهان به دهان می گردد اما در عمل خبری نیست، تا زمانی که بازار به صورت رسمی تعطیل نگردد ما مجبوریم حتی اگر فروش نداشته باشیم سر کار حاضر باشیم .

حرف های این مرد میانسال را همکارش ادامه می دهد و می گوید: از یک سو رادیو و تلویزیون مردم را به خانه نشیی دعوت می نمایند از سوی دیگر فروشگاه های زنجیره ای جشنواره تخفیف نوروزی می گذارند. کسی که برای خرید از این فروشگاه ها از خانه بیرون می آید سری هم به بازار می زند. اما این روزها عملا در بازار، خرید و فروشی صورت نمی گیرد.

حاج علی بخشی می گوید: اگر قرار است مردم در خانه بمانند اعلام رسمی نمایند که بازار تهران تعطیل است ما هم به زندگی مان می رسبم. بازاریان تا روزی که از سوی دولت تعطیلی بازار اعلام نگردد مجبورند سرکار حاضر باشند و این شرایط نیمه تعطیل دردی از ما درمان نمی نماید.

  • مصوبه ای مبنی بر تعطیلی بازار نداریم

هر چند به قول بازاریان هر روز شایعه تعطیلی بازار دهان به دهان می گردد و این شایعات از روز شنبه قوت بیشتری به خود گرفته است، اما هیچ یک از مسئولان آنها را تائید نکرده اند.

محسن حاتمی، شهردار ناحیه 3 منطقه 12 در گفت و گو با خبرنگار ما می گوید: تعطیلی بازار تهران تا به امروز شایعه ای بیش نیست و ما همچنان منتظر ابلاغیه مصوبه ای در این باره از سوی استانداری تهران هستیم.او ادامه می دهد: تعطیلی بازار تهران تابع دستور استانداری تهران است و همه شایعات در این باره را تکذیب می کنیم.

حاتمی می افزاید: درست است بازار تهران همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد اما مردم باید به هشدارهای مسئولان بهداشتی و دولتی گوش توجه و با در خانه ماندن، زنجیره ابتلا به این بیماری را در شهر قطع نمایند.

حاتمی با اظهار تاسف از شرایط کسب و کار کسبه بازار در این روزها می گوید: تداوم این شرایط به ضرر همه است. اگر بازاریان امروز خواهان تعطیلی بازار هستند چون ایمان دارند تداوم این شرایط و بلاتکلیفی شان خسران مالی زیادی به کسب و کارشان وارد می نماید. همه می خواهند با شکست کرونا و بازگشت زندگی به شرایط عادی، دوباره شاهد رونق کسب و کارهایشان باشند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 835

به "بازار عظیم تهران همچنان پرتردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار عظیم تهران همچنان پرتردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید