کشف فسیل یک اژدهای ترسناک

به گزارش شارژ 10، دیرینه شناسان بقایای فسیل شده از یک گونه خزنده پرنده غول پیکر متعلق به عصر ماقبل تاریخ را در آرژانتین کشف نموده اند.

کشف فسیل یک اژدهای ترسناک

به گزارش خبرنگاران، این پرنده که دانشمندان آن را اصطلاحا اژد های مرگ نامیده اند، حدود 86 میلیون سال پیش از آسمان بر طعمه های زمینی اش یورش می برد. بال های این پرنده بزرگ به هنگام باز شدن، از یک سر تا سر دیگر، حدود 9 متر عرض داشته است.

بقایای این گونه که برای میلیون ها سال در دل صخره های کوه های آند در استان مندوزای آرژانتین مدفون شده بود، برای اولین بار در سال 2012 توجه دیرینه شناسان را به خود جلب کرد.

دانشمندان اعتقاد دارند این خزنده یکی از اولین شکارچیانی بوده که از بال های خود برای پرواز در آسمان ماقبل تاریخ و شکار طعمه استفاده می نموده است؛ پیش از آن که پرندگان تکامل پیدا نمایند و بتوانند به پرواز درآیند.

این خزنده ترسناک تا حدود 20 میلیون سال پیش، قبل از برخورد یک سیارک به زمین که رویداد انقراض فاجعه باری را رقم زد و سه چهارم حیات جانوری و گیاهی زمین را از بین برد و به دوره کرتاسه خاتمه داد، زندگی می نموده است.

به گفته دیرینه شناسان استخوان های فسیلی این جانور، که بزرگترین فسیل کشف شده در نوع خود محسوب می گردد، به خوبی حفظ شده و به جای مانده است.

منبع: فرارو
انتشار: 15 تیر 1401 بروزرسانی: 15 تیر 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2065

به "کشف فسیل یک اژدهای ترسناک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف فسیل یک اژدهای ترسناک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید