کامل ترین راهنمای سفر به ونیز ، شهر بدون جاده ایتالیا

به گزارش شارژ 10، هر زمان به نام ایتالیا بر بخوریم، نا خود مطلع چند مورد را در رابطه با این کشور به یاد خواهیم آورد؛ پیتزا، لباس، شکل چکمه ای آن روی نقشه و ونیز؛ شهری که جاده ندارد! یکی از کشورهایی که در زمینه گردشگری بسیار فعال عمل نموده و زیرساخت ها و منابع بسیار زیادی در این بخش دارد، کشور ایتالیا است. در این نوشته از مجله گردشگری خبرنگاران قصد داریم کامل ترین راهنمای سفر به ونیز را از معرفی شهر، خرید بلیط، رزرو هتل، جاهای دیدنی، مراکز خرید و رستوران ها به همراه محدوده هزینه ها در اختیارتان قرار دهیم.

کامل ترین راهنمای سفر به ونیز ، شهر بدون جاده ایتالیا

راهنمای جامع سفر به ونیز ایتالیا

مهمترین نکته در راهنمای سفر به ونیز، معرفی ونیز ایتالیا است. ونیز جزیره ای زیبا در شمال کشور ایتالیاست که کانال های آب از میان آن عبور نموده و همین نکته باعث تمایز و جذابیت آن می گردد. رفت و آمد در این شهر به وسیله قایق هایی به نام گوندولا انجام می گردد و معماری آن نیز باعث معروفیت جهانی اش شده است.

ونیز، مرکز منطقه ونتو در شمال ایتالیا، روی بیش از 100 جزیره کوچک در یک تالاب در دریای آدریاتیک ساخته شده است. این شهر توریستی ایتالیا هیچ جاده ای ندارد و رفت و آمد فقط به وسیله کانال های آبی صورت می گیرد.

راهنمای سفر به ونیز │ آب و هوای ونیز

ونیز دارای آب و هوایی معتدل است؛ تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد و مرطوب شاخصه شاخص این آب و هواست. فصل بهار از ماه مارس (اسفند ماه) تا ماه می (اردیبهشت ماه) ادامه دارد. باران زیادی در این ماه ها می بارد و آب و هوا در کل غیر قابل پیش بینی و ناپایدار می گردد. هوای آفتابی را خواهید دید ولی روزهای با هوای ابری و مه آلود نیز کم نیستند.

فصل تابستان از ماه ژوئن (خرداد ماه) تا ماه آگوست (مرداد ماه) به درازا خواهد کشید. در این مدت دمای هوا بالا خواهد بود ولی نسیمی که از سمت دریا می وزد این دما را تعدیل خواهد نمود و دمای هوا به ندرت آزار دهنده خواهد شد.

فصل پاییز که آب و هوای بسیار دلچسب و مطبوعی دارد از ماه سپتامبر (شهریور ماه) تا ماه نوامبر (آذر ماه) ادامه دارد، تعداد روزهای آفتابی و ابری تقریبا برابر است و هوا به آرامی رو به سردی خواهد رفت. اگر در پی برترین زمان سفر به ایتالیا و به ویژه شهر ونیز هستید، می توانید پاییز را نیز در لیست خود قرار دهید.

فصل زمستان نیز بین ماه های دسامبر (دی ماه) تا فوریه (بهمن ماه) نشانه های خود را نمایان خواهد نمود. سردی و رطوبت هوا، آسمان ابری، یخبندان های شبانه و هوای مه آلود در این فصل بسیار رایج است. دمای هوا سرد خواهد شد و تقریبا هر ساله در این ماه ها شاهد بارش برف هستیم.

برترین زمان سفر به ونیز

اگر بخواهیم از نظر آب و هوایی به این پرسش پاسخ دهیم که برترین زمان سفر به ونیز چه موقعی از سال است، می توانیم بهار را معرفی کنیم. از نظر رونق جهانگردی نیز تابستان فصل شلوغ ونیز است و جهانگردان بسیاری در این شهر حضور دارند.

اما اگر بخواهید سفر ارزان به ونیز را تجربه کنید، باید در فصل پاییز به این شهر سفر کنید که تعداد جهانگردان به طرز محسوسی کم شده و قیمت ها نیز در پی این اتفاق کاهش پیدا نموده اند. با همین استدلال در پی داشتن یک سفر ارزان به ونیز باید در فصل زمستان برای سفر خود برنامه ریزی داشته باشید.

در این فصل به علت سرمای هوا، جهانگرد زیادی در این شهر حضور ندارد و شما می توانید شاهد پایین ترین قیمت ها باشید. اما این نکته را نیز در نظر داشته باشید که کارناوال ونیز در این فصل برگزار خواهد شد. حالا که صحبت از هزینه سفر و قیمت به میان آمد بد نیست این موضوع را مورد آنالیز قرار دهیم که هزینه سفر به ونیز چقدر است؟

هزینه های سفر به ونیز

قیمت سفر به ونیز در کل بالا بوده و این سفر جزو سفرهای گران قیمت به شمار می آید. اما می توان با کسب اطلاعات بیشتر در هزینه های سفر به ونیز ایتالیا صرفه جویی کرد.

خرید بلیط هواپیما ونیز

بخش عمده هزینه هر سفر خارجی مربوط به خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل است. با اینکه بسیاری از جهانگردان اروپایی به وسیله جاده ای و ریلی خود را به ونیز می رسانند، برترین روش ممکن برای ما، به علت مسافت زیاد و مسائل دیگر، سفر به ونیز با هواپیما است. برای سفر با هواپیما به ونیز و برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید به وبسایت خبرنگاران مراجعه نموده و با مقایسه قیمت ها، برترین و مناسب ترین پرواز را انتخاب کنید.

رزرو هتل های ونیز

اما هزینه عمده بعدی در روند برنامه ریزی برای چگونگی سفر به ونیز مربوط به هزینه اقامت در هتل های شهر ونیز است. در ونیز امکانات اقامتی بسیار زیادی وجود دارد؛ از هتل های لوکس گرفته تا هاستل های مالی و ارزان را می توانید در ونیز پیدا کنید.

هزینه اقامت در جزیره اصلی بالا است ولی در نواحی اطراف می توانید اقامتگاه های مناسبی را با قیمتی مناسب تر پیدا کنید. هزینه اقامت در هاستل های ونیز با توجه به جایی که قرار دارند از 10 یورو به بالا خواهد بود و هتل های ونیز را با مبلغ پایه 65 یورو به بالا می توانید رزرو کنید.

برای رزرو هتل های شهر ونیز و اقامت در آن ها نیز، انتخاب های بسیاری پیش روی شما وجود دارد؛ تعدادی از هتل های لوکس ونیز به توضیح زیر هستند:

 • هتل دنیلی لاکچری کالکشن
 • هتل د گریتی پالاس
 • هتل اکسلسیور ونیز
 • هتل وستینا اروپا اند رجینا
 • هتل هیلتون مولیون استاکی ونسی

و در نقطه مقابل تعدادی از هاستل های ارزان ونیز هستند که به توضیح زیر معرفی می شوند:

 • هاستل پلاس کمپینگ جولی
 • هاستل اوا ونیز آپارتمان سن مارکو
 • هاستل کلمبو
 • هاستل نوئوا لوکاندا بلودره
 • هاستل بک پکرز هاوس ونیز

پس از آنالیز هزینه اقامت در هتل های ونیز ایتالیا و با توجه به اینکه برنامه ریزی برای اقامتتان و مقدار بودجه شما چقدر است می توانید مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. حال که درباره نحوه رسیدن و محل اقامت در ونیز اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم، زمان آن رسیده است که برای بازدید از اماکن جهانگردی ونیز برنامه ریزی کنید و آن ها را بشناسید.

بازدید از برترین جاهای تماشای ونیز

تعداد جاذبه های تماشای ونیز بسیار زیاد است و برای اینکه بتوانید از همه آن ها تماشا کنید، به چند روز زمان احتیاج خواهید داشت. در ادامه به معرفی این جاهای تماشای در ونیز می پردازیم.

کلیسای جامع سنت مارک | st. marks basilica

کلیسای جامع سنت مارک یا بازیلیکای سن مارکو از اصلی ترین و شناخته شده ترین جاذبه های ونیز است. این کلیسا به علت معماری خیره نماینده و آثار هنری معروفی که از دوران تاریخی مختلف در آن گردآوری شده، معروفیت خود را به دست آورده است.

میدان سنت مارک | st. marksquare

میدان سن مارکو هم به علت زیبایی فوق العاده خودش و هم به علت جاذبه های مهمی که در اطراف آن قرار دارند، از نقاط بسیار محبوب در میان جهانگردان به شمار می آید. کلیسای زیبای سن مارکو و برج ساعت آن نیز در همین میدان قرار دارند و جهانگردان همیشه در گذرگاه ها و کافه های اطراف این میدان در حال گفت و گو و رفت و آمد هستند.

قصر دوک و پل آه | palazzo ducale & bridge of sighs

قصر دوک که یکی از نشانه های مهم شهر ونیز و ایتالیا به شمار می آید، محل سکونت دوک ونیز بوده است. این قصر معروفیت خود را به علت معماری زیبای گوتیک ونیزی، وسعت زیاد و تزئینات فوق العاده ای که دارد به دست آورده است. این قصر به وسیله یک پل به نام پل آه به جای نو متصل می گردد. بخش هایی از این پل و قصر برای بازدید عمومی نیست و تنها بازدید خصوصی دارد.

از دیگر جاذبه های دیگری که می توانید در شهر ونیز به سراغ آن ها بروید، می توان موارد زیر را نام برد:

 • کاخ سانتا سوفیا
 • کاخ رزونیکو
 • کلیسای سانتا ماریای میراکولی
 • کلیسای سانتا ماریای گلوریوسو دی فراری
 • موزه هنر مدرن پگی گوگنهایم
 • گالری آموزشگاه (موزه هنرهای زیبا)
 • موزه تاریخ دریانوردی
 • جزایر مورانو و بورانو
 • جزیره تورسلو
 • باریکه شنی لیدو
 • خانه اپرای تئاتر لا فنیس

دانستن این مطلب که این تعداد جاذبه جهانگردی در ونیز وجود دارد، از طرفی باعث خوشحالی مسافران خواهد بود و از طرفی شاید شما را به این فکر فرو ببرد که رفت و آمد در ونیز به چه شکل صورت می گیرد. در ادامه به آنالیز حمل و نقل عمومی در ونیز خواهیم پرداخت.

هزینه حمل و نقل عمومی در ونیز

اگر اهل پیاده روی هستید، ونیز از برترین مکان ها برای این کار به شمار می آید چرا که همه خیابان ها و کوچه های این شهر زیبایی خاص خود را داشته و در هر گوشه و کنار آن یک جاذبه تماشای وجود دارد. بر روی تمام کانال های آبی این شهر، پل برای عبور شما وجود دارد. اگر به پیاده روی علاقه ندارید، می توانید از تاکسی های آبی که با نام واپورتو در کانال های این شهر تردد می نمایند بهره ببرید. هزینه استفاده از این قایق ها 7.5 یورو است.

بعلاوه می توانید قایق های معروف ونیزی با نام گوندولا را اجاره کنید و با آن ها به گشت و گذار در شهر بپردازید که هزینه استفاده از آن ها 2 یورو است.

در آخر باید بگوییم به علت شرایط خاصی که ونیز دارد، در این شهر از مترو و تاکسی خبری نیست و تمام رفت و آمدها به صورت آبی و به وسیله کانال ها انجام می گردد. اما در حین و یا بعد از این همه گشت و گذار حتما احساس گرسنگی خواهید کرد و چه چیزی بهتر از غذاهای ایتالیایی!

هزینه غذا در ونیز

اولین غذاهایی که با شنیدن نام ایتالیا به یاد آن ها خواهید افتاد، پاستا و پیتزا هستند. تمام رستوران های ایتالیایی انواع مختلف این دو نوع غذا را دارند و دست شما در انتخاب باز است. اما به غیر از این دو، غذاهای سنتی بسیار دیگری نیز وجود دارد که می توانید از آن ها لذت ببرید.

برای هزینه غذا در ونیز هم برای وعده ناهار مبلغی در حدود 20 یورو و برای شام نیز هزینه ای حداقل 35 یورویی در نظر بگیرید.

در ونیز به علت شرایط خاص اقلیمی، بیشتر غذا بر پایه ماهی و سبزیجات است. در بسیاری از رستوران های ونیز، می توانید بیشتر غذاهایی که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت را پیدا کنید.

ساردین ترش و شیرین: غذایی بر پایه ماهی که طعم دار خواهد شد.

باکالا مانتکاتو: این غذا نیز بر پایه ماهی است و برگردان نام آن ماهی کاد خشک شده خامه ای است.

ریزوتو: این غذا با برنج و ماهی درست می گردد و در کنار انواع سوپ سرو می گردد.

بیگولی در سس سالسا: این غذا به نوعی پاستای ونیزی خوانده می گردد و در سس آن نیز ماهی وجود دارد.

فگاتو ونیزی: یا خوراک جگر و پیاز که با پولنتای خامه ای سرو خواهد شد.

مولش: که نوعی خرچنگ خاص است و معمولا در فصل بهار در منوی رستوران ها قرار می گیرد.

بایکولی و فریتول نیز از دسرهایی هستند که مختص این شهر بوده و در رستوران ها و کافه های ونیز در دسترس شما هستند. البته فریتول یا دونات ونیزی را بیشتر می توان در زمان کارناوال پیدا کرد.

معرفی برترین رستوران های ونیز

همه این موارد را می توان در رستوران های ونیز یافت و ما هم به همین منظور چند مورد از برترین رستوران های ونیز را در ادامه معرفی خواهیم کرد.

 • رستوران برریا فرست
 • رستوران H2NO
 • رستوران لا ریویستا
 • رستوران باکارو دفیوره
 • رستوران اوستریا آی کاکیاتوری
 • رستوران تراتوریا آلا مادلنا
 • رستوران 40.60
 • رستوران اوستریا آل باکو
 • رستوران دا ساندرو
 • رستوران اوستریا آل پونته

معروف ترین مراکز خرید ونیز

در ونیز بیشتر نمایندگی ها و فروشگاه های کوچک مربوط به برندهای بزرگ ایتالیایی و غیر ایتالیایی وجود دارند ولی برای اینکه همه چیز را یکجا در اختیار داشته باشید، می توانید به سراغ فروشگاه کوین (coin) بروید و یا به مراکز خریدی که در خود ونیز نیستند و در نواحی اطراف قرار دارند. در ادامه به بعضی از برترین مراکز خرید ونیز اشاره می کنیم:

 • مرکز خرید Nave de Vero
 • مرکز خرید Porte di Mestre
 • مرکز خرید Galleria Barcella
 • مرکز تجاری Le Barche

نکات مهم سفر به ونیز

رعایت نکاتی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم می تواند در مدیریت بهتر سفر به ونیز و هزینه های آن به شما یاری کند:

 • به علت قیمت های بالا در میدان سن مارکو ونیز غذا نخورید.
 • بیشتر پیاده روی نموده و این شهر را با پای پیاده کشف کنید.
 • برای حمل و نقل عمومی بلیط های چند روزه بگیرید.
 • اگر می خواهید بیشتر جاذبه های شهر را ببینید، کارت جهانگردی ونیز بگیرید.
 • آب معدنی نخرید و بطری آب همراه داشته باشید و آن را پر کنید.
 • به تورهای پیاده روی رایگان بپیوندید تا از همه جاذبه های جهانگردی ونیز تماشا کنید.

برترین زمان سفر به ونیز چه موقع از سال است؟

از نظر آب و هوایی تابستان و از نظر هزینه ها پاییز برترین فصل سفر به ونیز است

هزینه سفر به ونیز چقدر است؟

ونیز در دسته بندی مقاصد گران قیمت قرار می گیرد ولی می توان با راهکارها و ترفندهایی در بخش هایی از هزینه ها صرفه جویی کرد و آن ها را کاهش داد

آیا در ونیز حمل و نقل عمومی وجود دارد؟

اگر در پی مترو و تاکسی باشید جواب خیر است ولی می توانید از قایق های گوندولا و تاکسی های آبی واپورتو بهره ببرید

برترین مراکز خرید ونیز کجا هستند؟

ونیز پر از بوتیک ها و مغازه های جدا از هم است ولی برای دسترسی یکجا به همه احتیاجمندی ها می توانید به سراغ فروشگاه کوین بروید. مراکز خرید ونیز نیز در خود جزیره نیستند و در نواحی اطراف آن قرار دارند.

ونیز، سفری که باید تجربه کرد!

درباره ونیز هرچه بگوییم و بنویسیم، کافی نیست؛ حتی تماشا عکس و فیلم و نشستن پای صحبت کسانی که قبلا به این شهر سفر نموده اند هم نمی تواند به خوبی جذابیت و زیبایی این شهر را توصیف کنید. پس اگر شما هم علاقه دارید خودتان این تجربه فراموش نشدنی را کسب کنید، بعد از مطالعه کامل ترین راهنمای سفر به ونیز و کسب اطلاعات بیشتر درباره جزئیات، با دیدی بهتر می توانید چمدان خود را ببندید و راهی شوید.

منبع: فلای تودی
انتشار: 17 آذر 1401 بروزرسانی: 17 آذر 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2154

به "کامل ترین راهنمای سفر به ونیز ، شهر بدون جاده ایتالیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کامل ترین راهنمای سفر به ونیز ، شهر بدون جاده ایتالیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید