نمایشگاه کتاب لندن فینالیست های 2018 خود را معرفی کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از سایت LBF، در فهرست نامزدهای دریافت جایزه دستاوردهای بین المللی، برزیل با نامزدی در 5 بخش پیشتاز دریافت جوایز از نمایشگاه کتاب لندن است. آمریکا با چهار نامزدی در مکان دوم جای دارد. در این فهرست 27 کشور شایسته دریافت جایزه شده اند.

نمایشگاه کتاب لندن فینالیست های 2018 خود را معرفی کرد

برای دیدن بریتانیای کبیر با تور ارزان انگلیس همراه باشید.

این جوایز برای تشویق و حمایت از دستاوردهای برجسته در 17 رشته اهدا می شوند. نشر بین المللی، کتابفروشی، نشر آموزشگاه و دانشگاهی، نشر بچه ها، ترجمه ادبی و نوآوری های دیجیتال از جمله این بخش ها هستند.

سال جاری برای نخستین بار جایزه ناشر کتاب شنیداری نیز اهدا می گردد که در این بخش شرکت هایی از چین، آمریکا، برزیل، نروژ، دانمارک و لیتوانی نامزد دریافت جایزه شده اند.

در بخش کتابفروشی سال نیز کتابفروشی کارتورستی از رومانی، تیمبوکتو از گامبیا و آپسولا از سوئد نامزد دریافت این جایزه شده اند.

برزیل با 5 نامزدی، آمریکا با 4 نامزدی، کانادا، استرالیا و لهستان هر یک با 2 نامزدی در این فهرست جای دارند. سهم کشورهای بالتیک نیز قابل توجه است و لتونی و لیتوانی هر یک با 5 نامزدی و استونی با 3 نامزدی در این فهرست جای دارند.

در این جوایز که از تاریخچه 5 ساله برخوردار است نام گامبیا برای نخستین بار راه یافته است.

جیکز توماس مدیر نمایشگاه کتاب لندن در این باره گفت: بسیار جالب است که نام 27 کشور را در میان نامزدهای نهایی دریافت نمایندگان جوایز نمایشگاه کتاب لندن می بینیم.

در بخش ناشران کتاب های تخصصی و دانشگاهی سه ناشر از هلند، برزیل و سوییس برای دریافت این جایزه رقابت می نمایند.

در بخش کتاب های آموزشی نیز ناشرانی از کانادا، امارات متحده عربی و استرالیا جای دارند.

در بخش کارگزار ادبیات دبورا هریس از آژانسی آمریکایی، گلوریا گوتیرز از اسپانیا و توتل موری از ژاپن نامزد دریافت جایزه هستند.

جایزه ای نیز برای جشنواره های ادبی اهدا می گردد که فستیوال ادبی بین المللی کنراد از لهستان، پاییز شاعرانه دروسکینینکای از لیتوانی و فستیوال ادبی جرج تاون از مالزی نامزد شده اند.

انجمن مترجمان ادبی آمریکا از آمریکا، ژئوپوتیکا از صربستان و بنیاد لونتار از اندونزی نامزدهای دریافت جایزه ترجمه ادبی هستند.

از میان این نامزدها اسامی برندگان سه شنبه 10 آوریل 2018 در مرکز کنفرانس های المپیا لندن اعلام می گردد.

نمایشگاه کتاب لندن 2018 از 10 تا 12 آوریل(21 تا 23 فروردین) برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 آبان 1398 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 421

به "نمایشگاه کتاب لندن فینالیست های 2018 خود را معرفی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمایشگاه کتاب لندن فینالیست های 2018 خود را معرفی کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید