زنده کردن نقاشی دیواری با واقعیت افزوده

به گزارش شارژ 10، ایسنا نوشت: شرکت فیسبوک قصد دارد با استفاده از فناوری واقعیت افزوده، به یک نقاشی دیواری 200 متر مربعی در محل برگزاری فستیوال بزرگ موسیقی جنوب از جنوب غربی(SXSW) جان ببخشد.

زنده کردن نقاشی دیواری با واقعیت افزوده

با وجود تمام حواشی که فیسبوک را احاطه نموده نباید فراموش کرد که این شرکت هنوز هم کارهای عام المنفعه و سرگرم کننده زیادی برای مردم سراسر جهان انجام می دهد. اکنون نیز می خواهد یک نقاشی دیواری 200 متر مربعی را با فناوری واقعیت اضافه نموده(AR) به حرکت درآورد.

فیسبوک برای انجام این کار با سازمان های غیر انتفاعی موسوم به HOPE که مخفف کمک به دیگران در همه جا است، همکاری می کند و 15 هنرمند بر روی این نقاشی دیواری عظیم در مرکز شهر آستین ایالت تگزاس کار می کنند.

این نقاشی در حال تکمیل است و طی چند روز آینده افرادی که با آن روبرو می شوند می توانند با استفاده از هدست، واقعیت اضافه نموده حرکت این نقاشی را تماشا کنند.

با اسکن کدهای QR که در قسمت های مختلف نقاشی وجود دارد و با رفتن به قسمت دوربین گوشی از برنامه فیسبوک می توان افکت های مختلف AR را در این نقاشی تجربه کرد.

از آنجا که این نقاشی دیواری شامل چندین اثر هنری مجزا اما یکپارچه است، نمایش واقعیت اضافه نموده بر اساس ناحیه ای که کد را اسکن می کنید متفاوت خواهد بود.

فیسبوک دو سال پیش هم به پروژه مشابهی مشغول بود که آن را اولین هنر واقعیت اضافه نموده جهان نامیده بود، اما در مقیاس بسیار کوچک تری از پروژه حاضر بود.

فیسبوک قصد دارد این برنامه را به مکان های دیگر در ایالات متحده و خارج از آن گسترش دهد، چرا که هنرمندان می توانند از فناوری در هنر خود استفاده کنند.

جسیکا شفر مدیر برنامه های عمومی و مشارکتی بخش هنر فیسبوک گفت: این نوع پروژه ها در راستای دریافتن روح و ارزش هنر دست از طریق دوربین فیسبوک و واقعیت اضافه نموده اجرایی می شود. واقعیت اضافه نموده یک فناوری است که فیسبوک نقش آن را در آینده بسیار پررنگ می بیند.

وی افزود: فیسبوک به دنبال راه هایی برای فراهم کردن ارتباط هنرمندان محلی با جوامع خود است. فیسبوک مانند فضای مجازی، مردم را در زندگی واقعی هم گرد هم می آورد.

فیسبوک به شدت به انجام چنین کارهایی نیاز دارد تا شهرت آسیب دیده خود را ترمیم کند. اگرچه که هدیه دادن یک نقاشی دیواری متحرک به مردم باعث نمی شود آنها شکاف اطلاعاتی فیسبوک و لو رفتن اطلاعات شخصی کاربران را فراموش کنند، اما به هر حال این کار یک شروع است.

5656

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 4 تیر 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 165

به "زنده کردن نقاشی دیواری با واقعیت افزوده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زنده کردن نقاشی دیواری با واقعیت افزوده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید