تغییر سهمیه بنزین شروع شد؟

به گزارش شارژ 10، همزمان با واریز سهمیه بنزین بهمن ماه، رانندگان خودروهای نیمه سنگین می گویند این ماه هم 10 لیتر از سهمیه بنزین شان کم شده است. رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری هم این خبر را تایید کرد و گفت این ماه هم سهمیه بنزین این خودروها کاهش داشته است. آیا این تغییرات به معنای تغییر سهمیه خودروهاست؟

تغییر سهمیه بنزین شروع شد؟

داود محمدی، رییس اتحادیه وانت بار و پیک موتوری در تبادل نظر با تجارت نیوز کاهش سهمیه بنزین این خودروها را تایید کرد و گفت با توجه به کاهش سهمیه بنزین، امروز دوم بهمن ماه جلسه ای برای آنالیز علت این موضوع تشکیل شده است.

اما ماجرای کاهش سهمیه بنزین خودروها چیست؟ رانندگان وانت بارها هم می گویند که این ماه، دوباره 10 لیتر از سهمیه بنزین آنها کم شده است.

البته این اولین باری نیست که سهمیه بنزین این رانندگان کم کی گردد. سهمیه بنزین رانندگان وانت و سهمیه بنزین رانندگان نیسان کاهش یافته است.

آبان ماه سال جاری، آخرین باری بود که سهمیه بنزین رانندگان نیسان و وانت بار کم شده بود. فاطمه کاهی، سخنگوی وقت شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی در این باره اظهار بی اطلاعی کرد اما رسول فرشباف، رئیس انجمن صنفی رانندگان وانت بار کاهش 10 لیتری سهمیه این رانندگان را تایید کرد.

فرشباف آن موقع ادعا کرد که در عوض کاهش سهمیه سوخت، اتحادیه، فرآورده های نفتی و روغن در اختیار رانندگان می گذارد.

بنا بر پیگیری های تجارت نیوز از اتحادیه صنف رانندگان وانت بار، سهمیه بنزین این خودروهای نیمه سنگین تنها به افرادی که پیماش داشته باشند واریز می گردد. مثلا اگر یک راننده به بندرعباس برود، به جز سهمیه خود، بارنامه دولتی دریافت می نمایند. پس از آن، می تواند بر مبنای آن بارنامه، سهمیه اضافه خود را دریافت کند.

البته، پیش از این هم، در اسفند سال پیش، سهمیه بنزین وانت بارها و نیسان ها 10 لیتر کم شده بود.

منبع: فرارو
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2007

به "تغییر سهمیه بنزین شروع شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر سهمیه بنزین شروع شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید