بازسازی درمانگاه تدین در راستای ایجاد موزه سلامت، ایجاد موزه آب

به گزارش شارژ 10، شهردار سمنان گفت : عملیات اجرایی راه اندازی موزه سلامت در ساختمان تاریخی درمانگاه تدین با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی سمنان شروع شده است.

بازسازی درمانگاه تدین در راستای ایجاد موزه سلامت، ایجاد موزه آب

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

سمنان با دارابودن تاریخ چند هزارساله از شهرهای تاریخی ایران است و ایجاد موزه ها در جهت ارتباط بین فرهنگ ها و آداب و رسوم ملت ها بسیار موثر است.

وی توضیح داد: با توجه به قرارگیری ساختمان تاریخی درمانگاه تدین در مرکز شهر سمنان، با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی امکان تبدیل این مکان به نخستین موزه پزشکی و درمانی استان سمنان با بازسازی و مرمت وجود دارد.

طی تفاهم نامه ای که سال گذشته شهردای سمنان با دانشگاه علوم پزشکی منعقد نمود مقرر شد شهرداری مرمت این ساختمان تاریخی را جهت احداث موزه سلامت انجام دهد که این مهم با حمایت های شورای اسلامی شهر شروع شده است.

درمانگاه تدین در گذشته به عنوان اولین مرکز درمانی شهر سمنان معروف بود، در سال 1315 و توسط آقای فضل الله فامیلی (تدین)، در خیابان شهید رجایی فعلی ساخته شد، اکنون در اختیار دانشگاه علوم پزشکی است و به عنوان مرکز بهداشت و درمانگاه فعالیت می نماید. مساحت زیربنای ساختمان اصلی این بیمارستان حدود 1200 متر مربع می باشد. این بنای تاریخی دارای المان های معماری دوران پهلوی شامل آجر نما، رخ بام، سر ستون های خاص و سایر عناصر ارزشمند معماری ایرانی است که هر یک به زیباها و غنای فرهنگی آن افزوده است.

ایجاد موزه آب

ایجاد موزه آب در آب انبار قدیمی واقع در بلوار حکیم الهی در دستور کار قرار گرفته است که بعد از اتمام بازسازی و مرمت، به مکان مناسبی برای جذب گردشگر تبدیل خواهد شد .

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 29 شهریور 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 431

به "بازسازی درمانگاه تدین در راستای ایجاد موزه سلامت، ایجاد موزه آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازسازی درمانگاه تدین در راستای ایجاد موزه سلامت، ایجاد موزه آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید