ایران سومین کشوری است که بیشترین تعداد توریست را در روسیه دارد

به گزارش شارژ 10، ایسنا/ براساس سخنان مدیر بخش همکاری های بین المللی توریستی در مسکو، ایران سومین کشوری است که بیشترین تعداد گردشگر را در روسیه دارد.

ایران سومین کشوری است که بیشترین تعداد توریست را در روسیه دارد

یولیا سوندی کوا (Yulia Syundyukova) که همراه هیأت توریستی روسیه با هدف تبادل توریست و ترغیب ایرانی ها برای سفر به روسیه به ایران آمده بود، درباره جریان توریستی بین دو کشور اظهار کرد: ما ظرفیت زیادی را در ایران می بینیم. مقایسه سال 2021 با 2022 نشان می دهد، در سال 2021 تعداد توریستان ایرانی در روسیه زیاد نبود اما تعداد آنها در سال 2022 به حدود 20 هزار و 500 نفر رسید. این عدد قابل توجه است.

او اضافه کرد: اگر با ترکیه و هند مقایسه کنید که هر یک از این کشورها به تنهایی بیش از 30 هزار نفر مسافر را به روسیه فرستاده بودند، تعداد توریست های ایرانی در روسیه نیز قابل توجه است. ایران درحال حاضر پس از ترکیه و هند بیشترین تعداد توریست را در روسیه دارد.

مدیر بخش همکاری های بین المللی توریستی در مسکو همچنین از افزایش ماندگاری مسافران ایرانی در روسیه خبر داد و گفت: در سال 2021 اگر میانگین اقامت توریست های ایرانی در روسیه سه تا چهار روز بود، در سال 2022 میانگین اقامت توریستان و مسافران ایرانی در روسیه به 10 روز رسید.

سوندی کوا جریان سفر بین دو کشور را نیز رو به رشد دانست و خاطرنشان کرد: سفر هیأت های تجاری بین دو کشور به شدت زیاد شده است.

او درباره لغو ویزا بین ایران و روسیه که براساس توافق دو کشور قرار بود اجرا شود، گفت: ما در این زمینه دائما سعی می کنیم با همکارانمان صحبت کنیم و تمام تلاشمان را می کنیم این توافق سریعتر به نتیجه برسد. تمام اطلاعات و مذاکرات اجرا شده در اختیارمان قرار داده شده و ما هر روز در این زمینه بحث می کنیم که کجاها و در چه زمینه هایی می تواند کمک کند. ما امیدواریم این مذاکرات بزودی به نتیجه برسد و شاهد حجم زیادی از سفر بین دو کشور باشیم. پیش بینی می کنیم با لغو ویزا در سفرهای گروهی، حجم توریست ها دو تا سه برابر خواهد شد.

مدیر بخش همکاری های بین المللی توریستی در مسکو بیان نمود: هدف اصلی از سفر این هیأت، اعلام آمادگی به همکاران ایرانی بود و این که نشان دهیم شرکت های روس آماده اند هر نوع خدمات و کمکی را انجام دهند تا مسیر توریستی بین دو کشور به جریان افتد.

سوندی کوا همچنین گفت: ما با چمدانی از دانش به روسیه بر می گردیم. روال این گونه است که هنگام سفر به کشوری باید اطلاعاتی را جمع آوری کنیم و معمولا ذهنیتمان نسبت به آن کشور تغییر می کند. درباره ایران هم همینطور باید باشد، وقتی برگشتیم درباره ایران توضیحات و حرف های بیشتری خواهیم داشت.

منبع: همگردی
انتشار: 30 بهمن 1401 بروزرسانی: 30 بهمن 1401 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 2194

به "ایران سومین کشوری است که بیشترین تعداد توریست را در روسیه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران سومین کشوری است که بیشترین تعداد توریست را در روسیه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید