یک گروه حقوق بشری از اقدامات تایلند علیه پناهجویان انتقاد کرد

به گزارش شارژ 10، یک گروه حقوق بشری امروز (دوشنبه) اعلام نمود، مقام های تایلند باید 35 پناهجوی پاکستانی سومالیایی که اخیرا در جریان چند یورش بازداشت کردند، آزاد نمایند.

یک گروه حقوق بشری از اقدامات تایلند علیه پناهجویان انتقاد کرد

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این گروه حقوق بشری به نام گروه حقوق بشر را تقویت کنید عنوان نموده که اکثر مردان، زنان و بچه هایی که در یورش های مقام های تایلند بازداشت شدند، اسناد مربوط به آژانس پناهندگان سازمان ملل را در اختیار داشته اند.

این افراد در تاریخ های 21، 30 و 31 اکتبر به دست پلیس تایلند در شهر بانکوک بازداشت شدند.

گفته شده که در میان آنها در ابتدا 19 کودک دستگیر شده و همچنان شش تن از این بچه ها از جمله چهار کودک سومالیایی بدون همراه هنوز در بازداشت هستند.

بسیاری از این پناهجویان بازداشت شده متهم به اقامتگاه بیشتر از محدودیت ویزای خود یا دیگر موارد نقض قوانین مهاجرت شده اند.

امی اسمیت، مدیر سازمان حقوق بشر را تقویت کنید خواستار آزادی سریع این پناهجویان شده و از مقام های تایلند به دلیل زیر پا گذاشتن حقوق پناهجویان انتقاد کرد.

وی گفت: نباید پناهجویانی که از اذیت و آزارهای داخل کشور خود فرار می نمایند در تایلند نیز دستخوش نقض بیشتر حقوق بشر شوند.

کشور تایلند به دلیل داشتن مرزهای هموار، محدودیت های کم ویزا و شهرت داشتن به تحمل مذهبی تبدیل به مکان جذابی برای پناهجویانی شده که از اذیت و آزارها در سراسر دنیا فرار می نمایند اما دولت تایلند از تفاوت قائل شدن میان مهاجران غیرقانونی و پناهجویان خودداری می نماید و در این کشور پناهجویان در معرض دستگیری و استرداد به سر می برند.

این افراد به مجرد آنکه سررسید ویزایشان برسد و در حالی که انتظار فرایند طولانی آنالیز شرایط از سوی آژانس پناهندگان سازمان ملل هستند ممکن است به اتهام نقض قوانین مهاجرت در هر زمانی بازداشت شده و در حال حاضر تعداد زیادی از آنها در بازداشتگاه های شهر بانکوک هستند.

با این حال تایلند به آژانس پناهندگان سازمان ملل اجازه می دهد تا در داخل این کشور فعالیت داشته باشد و این آژانس در حال حاضر بالغ بر 7000 پرونده پناهجویی را در تایلند در دست آنالیز دارد.

مقام های تایلند اغلب اسناد اولیه آژانس پناهندگان سازمان ملل برای پناهجویان موسوم به اسناد شخص حائز اهمیت را نادیده گرفته و حتی سابقه استرداد پناهجویانی که تاییدیه پناهندگی در کشورهای ثالث را به دست آورده اند هم داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 503

به "یک گروه حقوق بشری از اقدامات تایلند علیه پناهجویان انتقاد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک گروه حقوق بشری از اقدامات تایلند علیه پناهجویان انتقاد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید