کارشناس داوری بازی پرسپولیس - پارس جنوبی

به گزارش شارژ 10، یک کارشناس داوری معتقد است که بنیادی فر قضاوت خوبی در دیدار افتتاحیه لیگ برتر نداشته است.

کارشناس داوری بازی پرسپولیس - پارس جنوبی

به گزارش شارژ 10، پرسپولیس و پارس جنوبی در دیدار افتتاحیه نوزدهمین دوره لیگ برتر به مصاف هم رفتند که با پیروزی یک بر صفر سرخ پوشان پایتخت به سرانجام رسید.

جعفر خوشرو، کارشناس و پیشکسوت داوری در گفت وگو با شارژ 10 با انتقاد از انتخاب بنیادی فر به عنوان داور بازی افتتاحیه لیگ برتر، اظهار کرد: افتتاحیه بازی مهمی محسوب می گردد برای این که اگر مهم نبود در برنامه ریزی این موضوع مدنظر قرار گرفته نمی شد. فوتبال یعنی تماشاگر و باید تماشاگر را به ورزشگاه جذب کند که برای این کار باید تمام ابزارها فراهم باشد. بهترین داور ما در لیگ هجدهم آقای فغانی بوده و قاعدتا باید در این بازی قضاوت می کرد. نمی دانم این بیماری چیست که کمیته داوران دارد و با رفتن A و آمدن B هم درست نمی گردد؟ نمی دانم که چرا بنیادی فر برای این بازی انتخاب شد.

او اضافه کرد: داوری یک فرایند ذهنی است که اهمیت بالقوه ای در اجرای قانون دارد ولی من این را در آقای بنیادی فر ندیدم. داور درجه سه هم می داند که رنگ پیراهن دروازه بان نباید با رنگ پیراهن داور یکی باشد ولی در این بازی دیدیدم که رنگ پیراهن دروازه بان پارس جنوبی با رنگ پیراهن داوران یکسان بود. یعنی این موضوع را یک داور بین المللی نمی داند؟ همچنین این بازی آنقدر کم اهمیت در نظر گرفته شده بود که بنیادی فر بج روی سینه اش نزده بود.

این کارشناس داوری گفت: جای گیری بد بنیادی فر در دقیقه 6 باعث شد که توپ به او برخورد کرد. متاسفانه قانون هم برای او دست و پا گیر شده و باید دراپ بال می کرد. این در حالی است که وظیفه داور این است که هرچقدر می تواند توقف ها را کاهش دهد. همچنین در دقیقه 14 به خاطر جایگیری بد در داخل محوطه جریمه، دور خود می چرخید تا توپ به او برخورد نکند. ضمناً بنیادی فر در دقیقه 6 فاصله 9 متر و 15 سانتی متری را 6 متر در نظر گرفت.

خوشرو در سرانجام بیان نمود: بنیادی فر در دقیقه 36 به اشتباه خطای بازیکن پرسپولیس را گرفت که اعتراض کالدرون را به همراه داشت. در دقیقه 88 هم هند توسط بازیکن پارس جنوبی در محوطه جریمه پرسپولیس رخ داد که یاری دوم، نجفی به خوبی به بنیادی فر یاری کرد که روز خوبی هم داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 28 شهریور 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 280

به "کارشناس داوری بازی پرسپولیس - پارس جنوبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس داوری بازی پرسپولیس - پارس جنوبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید