مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان

به گزارش شارژ 10، پنجره و درب ساختمان، از دیگر اجزا اصلی ساختمان می باشند. ساخت درب و پنجره به منظور برقراری ارتباط فضای داخلی و خارجی ساختمان صورت می گیرد. ساخت درب و پنجره، دارای اصول و قواعد می باشد. برای مثال در ساخت پنجره، عرض و ارتفاع آن و فاصله قرارگیری پنجره از کف ساختمان از نکات مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد. رعایت این اصول می تواند در دستیابی به دید مناسب یاری کند.

مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان

یکی از اجزای اصلی در ساخت هر ساختمان، دیوار می باشد. ساخت دیوار به منظور تقسیم فضای داخلی ساختمان، تحمل فشارهای وارده و جلوگیری از انتقال سر و صدا صورت می گیرد. دیوارهای ساختمان با توجه به محل احداث آن ها و نوع مصالحی که در ساخت آن ها به کار می رود تقسیم بندی می شوند. دیوار بر اساس مصالح به کار رفته در ساخت آن ها به انواع دیوارهای آجری، بلوکی، سنگی، بتنی و غیره تقسیم بندی می شوند. هم چنین بر حسب وظیفه ای که در ساختمان دارند، در دو دسته دیوار باربر و غیرباربر قرار می گیرند.

بام ساختمان از دیگر اجرای اصلی در ساخت یک بنا شناخته می گردد. آن چه که در ساخت بام حائز اهمیت می باشد، اجرای شیب بندی مناسب و عایق کاری آن است. در هنگام ساخت بام، آن چه که در ابتدا باید به آن توجه گردد، زیرسازی آن می باشد. که این زیرسازی شامل موارد ذکر شده از جمله شیب بندی بام و عایق کاری می باشد. شیب بندی از جمع شدن آب بر روی پشت بام جلوگیری می نماید. عایق بندی نیز به منظور جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت به داخل ساختمان صورت می گیرد.

منبع مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان

انتشار: 15 آبان 1400 بروزرسانی: 15 آبان 1400 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1830

به "مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: معرفی اجزای اصلی ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید