دمای هوای مازندران تا 10 درجه کاهش می یابد

اداره کل هواشناسی مازندران از سرد شدن هوای استان طی روزهای آینده با ورود سامانه بارشی کم فشار اطلاع داد و اظهار داشت: کاهش دما در برخی مناطق تا 10 درجه سانتی گراد خواهد بود.

دمای هوای مازندران تا 10 درجه کاهش می یابد

به گزارش ایرنا، بر اساس پیش بینی هواشناسی مازندران امروز چهارشنبه 22 اسفند گرم ترین روز هفته جاری خواهد بود که دمای هوای استان را در مرکز به 26 درجه سانتی گراد می رساند.

معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی مازندران نیز در این رابطه گفت: امروز آسمانی صاف برای استان پیش بینی می گردد و در تمامی مناطق مردم شاهد افزایش محسوس دما خواهند بود.

احمد اسدی اضافه نمود: از فردا با این که سامانه بارشی نداریم اما روند دمای هوای استان کاهشی می گردد و خنک شدن هوا را در پیش داریم ولی از روز آدینه با ورود سامانه سرد بارشی برای تمام مناطق مازندران، بارش پراکنده باران، کاهش محسوس دما و وزش باد پیش بینی می گردد.

وی تاکید نمود که دمای هوا در این مدت تا 10 درجه سانتی گراد در مناطق مختلف استان نسبت به امروز کاهش می یابد که این کاهش دما برای مناطق کوهستانی بیشتر است.

اسدی با اشاره به این که سامانه بارشی آدینه کم فشار و کم باران است، اضافه نمود: اما دمای هوا کاهش محسوس خواهد داشت که ممکن است باعث یخبندان در بعضی مناطق کوهستانی گردد.

هم اکنون آسمان تمامی نقاط استان صاف همراه با مه صبحگاهی است و ساری مرکز استان با 20 درجه سانتی گراد بالای صفر گرم ترین و بلده نور با دمای صفر درجه سردترین نقطه مازندران هستند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 5 تیر 1398 شناسه مطلب: 167

به "دمای هوای مازندران تا 10 درجه کاهش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دمای هوای مازندران تا 10 درجه کاهش می یابد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید