خبرنگاران مقام کنگره آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ با ایران ندارد

به گزارش شارژ 10، نیویورک- خبرنگاران- رئیس کمیته اطلاعات مجلس کنندگان آمریکا بر لزوم کاهش تنش در وضعیت بین ایران و آمریکا تاکید کرد و گفت که مقام های ایالات متحده به ویژه آنهایی که رئیس جمهوری را تشویق می کنند بدانند که هیچ مجوزی از سوی کنگره برای جنگ با ایران ندارند.

خبرنگاران مقام کنگره آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ با ایران ندارد

آدام شف عصر جمعه در گفت وگو با شبکه خبری سی بی اس درباره هرگونه پاسخ به حادثه سرنگونی پهپاد پیشرفته آمریکایی که به حریم هوایی جمهوری اسلامی نفوذ کرده بود، افزود: ما باید مطمئن شویم که این یک پاسخ بین المللی است که از آزادی ناوبری محافظت می کند.

وی ادامه داد: اینکه مطمئن شویم هرچه انجام می دهیم، تنش ها را افزایش نمی دهد و به سمت یک اشتباه محاسباتی هدایت نمی کند. از این رو، فکر نمی کنم که مردم بایستی گریبان رئیس جمهوری را به خاطر صبر برای فکر کردن در این باره بگیرند.

عضو ارشد دموکرات در مجلس کنندگان آمریکا توضیح داد که ما باید مطمئن شویم در هیچ طرفی، اشتباه محاسباتی وجود ندارد و به طور سهوی در یک جنگ بی سرانجام با ایران قرار نمی گیریم. بنابراین فکر می کنم این مساله باید یک پاسخ بین المللی داشته باشد.

شف یادآورشد که ما نیازمند کاهش تنش در این شرایط هستیم و این برای مقام های آمریکا به ویژه آنهایی که رئیس جمهوری را تشویق می کنند، بسیار اهمیت دارد که بدانند هیچ مجوزی برای جنگ با ایران از سوی کنگره ندارند.

پهپاد گلوبال هاوک بامداد پنج شنبه بدون توجه به هشدارهای رادیویی یگان دفاعی ایران، به حریم هوایی جمهوری اسلامی نفوذ کرد که با پاسخ این یگان روبه رو شد.

جمهوری اسلامی ایران همچنین در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل متحد و شورای امنیت تاکید کرد این حادثه در حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران رخ داده و اسناد و مختصات مربوطه هم ضمیمه شده است.

جنگ طلب های حاضر در کاخ سفید از سال گذشته تا کنون به دنبال خروج یکجانبه و غیرقانونی از برجام، در پی آن هستند که با افزایش تنش های منطقه ای، جنگی خود ساخته را علیه ایران طراحی کنند اما این رفتار آنها که عمدتاً نشأت گرفته از خصومت های تیم ب با جمهوری اسلامی ایران است، مورد اقبال اعضای کنگره و همچنین متحدان آمریکا قرار نگرفته و همگی نسبت به هرگونه افزایش تنش با ایران هشدار داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 مرداد 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 233

به "خبرنگاران مقام کنگره آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ با ایران ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مقام کنگره آمریکا: کاخ سفید مجوزی برای جنگ با ایران ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید