خبرنگاران معین جانشین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا چالش جدید میان ترامپ و بایدن

به گزارش شارژ 10، تهران- خبرنگاران- دقایقی پس از آنکه دونالد ترامپ اِیمی کانی بارِت را به عنوان جانشین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا معرفی کرد، جو بایدن از سنا خواست پیش از انتخابات 2020، انتخاب وی را تایید نکند.

خبرنگاران معین جانشین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا چالش جدید میان ترامپ و بایدن

به گزارش خبرنگاران، روزنامه فایننشال تایمز بامداد یکشنبه نوشت، درصورت تایید این انتخاب از سوی مجلس سنا، بارت یکصد و پانزدهمین قاضی و همچنین پنجمین قاضی زن در این سِمت خواهد بود.

وی که 48 سال سن دارد جوان ترین عضو این محفل قضایی مادام العمر در آمریکا به شمار خواهد رفت.

رییس جمهوری آمریکا بامداد یکشنبه به طور رسمی بارت را به عنوان جانشین روث بیدرگینزبرگ قاضی متوفی دیوان عالی معرفی کرد.

ترامپ از مجلس سنا خواست که بارت را در اسرع وقت تأیید کند زیرا این نگرانی وجود دارد که دادگاه باید نتیجه انتخابات مورد مناقشه را قضاوت کند.

جمهوریخواهان مجلس سنا نیز اظهار داشتند که آنها سریعاً برای تأیید بارت پیش از برگزاری انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) اقدام خواهند کرد.

چند دقیقه پس از معرفی رسمی بارِت از سوی ترامپ برای دیوان عالی آمریکا، بایدن نامزد دموکرات در انتخابات بلافاصاله نسبت به این اقدام واکنش نشان داد و از مجلس سنا خواست تا خاتمه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، وی را تایید نکند.

بایدن در بیانیه ای اظهار کرد: مردم آمریکا می دانند که تصمیمات دادگاه عالی آمریکا بر زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد. قانون اساسی ایالات متحده طوری طراحی شده است که به رأی دهندگان فرصت می دهد تا صدای خود را به افرادی که در دادگاه هستند برسانند.

بایدن اضافه کرد: مجلس سنا نباید برای پر کردن جای خالی در دیوان عالی تا زمانی که مردم آمریکا رییس جمهوری و کنگره بعدی خود را انتخابت نکرده اند، اقدامی انجام دهد.

در صورت تایید بارت توسط مجلس سنا، یک مسیحی کاتولیک جایگزین گینزبرگ متوفی که یک یهودی بود، خواهد شد و موازنه قدرت در 9 کرسی دیوان عالی آمریکا هرچه بیشتر به سمت جناح راست متمایل می شود، دیوانی که در صورت به مجادله کشیده شدن نتایج آرای انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا، قادر خواهد بود به نفع ترامپ عمل کند.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 آبان 1399 بروزرسانی: 11 آبان 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1205

به "خبرنگاران معین جانشین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا چالش جدید میان ترامپ و بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معین جانشین قاضی فقید دیوان عالی آمریکا چالش جدید میان ترامپ و بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید