حرکت شرکتهای خلاق حوزه گیاهان دارویی به سمت دانش بنیانی

به گزارش شارژ 10 به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد حسن عصاره برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق را جهتی برای ارتقا شرکت های نوپا دانست و گفت: سیاستگذاری برای توسعه این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری فعالیتی ارزشمند است. زیرا شرکت هایی که ظرفیت لازم برای دانش بنیان شدن را ندارند اما در سطحی بالاتر از یک شرکت عادی قرار دارند و دارای یک ایده هستند از این طریق حمایت می شوند. این حمایت آنها را در جهت رشد قرار می دهد.

حرکت شرکتهای خلاق حوزه گیاهان دارویی به سمت دانش بنیانی

دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان نمود: 23 شرکت حوزه گیاهان دارویی که توانستند از خدمات و حمایت های برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق استفاده نمایند باید خود را ارتقا دهند و در راستا دانش بنیان شدن قرار گیرند. گرچه این تعداد شرکت برای حوزه گیاهان دارویی در حال حاضر زیاد نیست اما با یاری ستاد و سازمان های مرتبط می توان آن را افزایش داد.

وی با اشاره به اینکه کوشش ها در جهتی است که این شرکت های خلاق را به ظرفیت های موجود در کشور متصل کنیم گفت: باید جریان سازی برای طی شدن سیر تکامل شرکت ها شکل گیرد. در کشور برنامه های خوبی برای شرکت های دارای فناوری پیشرفته وجود دارد و باید این برنامه ها برای شرکت های دارای سطح فناوری حد واسط و سطح فناوری پایین تعمیم داده گردد. زیرا این شرکت ها با حمایت می توانند راستا رشد را به خوبی طی نمایند و قدم به قدم در راستا پیشرفت قرار گیرند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 شهریور 1398 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 247

به "حرکت شرکتهای خلاق حوزه گیاهان دارویی به سمت دانش بنیانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حرکت شرکتهای خلاق حوزه گیاهان دارویی به سمت دانش بنیانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید