جزئیات قسط وام یک میلیونی تک یارانه ای ها

به گزارش شارژ 10، خبرنگاران: در حالی قسط وام یک میلیونی یارانه بگیران به 47 هزار تومان می رسد و باید از حساب یارانه کسر گردد که برای خانوار تک نفره ای که فقط یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می نماید، شرایط دریافت وام مبهم می گردد.

جزئیات قسط وام یک میلیونی تک یارانه ای ها

به گزارش شارژ 10 به نقل از ایسنا، در وام یک میلیونی که قرار است به حساب یارانه بگیران پرداخت گردد دریافت اقساط از محل یارانه ای انجام خواهد شد که در هر ماه به حساب دریافت نمایندگان واریز می گردد؛ به عبارتی حساب یارانه، ضامن گیرنده این تسهیلات است و باید جوابگوی مبلغ اقساط باشد.

با شرایطی که تا به امروز برای پرداخت وام یک میلیونی تعریف شده، بازپرداخت این تسهیلات به صورت 24 ماه است و در این حالت اقساط در هر ماه به حدود 47 هزار تومان می رسد. بر این اساس با توجه به اینکه از بین 23 میلیون خانوار یارانه بگیر حدود 19 میلیون خانوار هم در کنار یارانه نقدی، یاری معیشتی هم دریافت می نمایند با مسئله ای برای پرداخت قسط روبرو نیستند.

اما در این میان خانوارهای هستند که تک نفره بوده و فقط در هر ماه یک یارانه 45 هزار و 500 تومانی دریافت می نماید که این رقم حدود 1500 تومان کمتر از قسطی که برای وام یک میلیونی تعریف شده است.

در این شرایط با توجه به این ضامن پرداخت وام یک میلیونی همین حساب یارانه افراد و مبلغی است که در هر ماه دریافت می نماید شرایط افراد در خانوارهای تک نفره مبهم می گردد. که آیا به این افراد وام تعلق نمی گیرد و یا این که چگونه قرار است قسط 47 هزار تومانی که بیش از دریافتی آنها است پرداخت گردد؟

تا به امروز سازوکار پرداخت وام یک میلیونی به طور نهایی اعلام نشده است، اما احتمال این که تدابیری برای این موضوع اندیشیده گردد وجود دارد؛ به طوری که احتمالا در صورت موافقت مراجع ذی ربط به تعداد اقساط که اکنون 24 ماه است افزوده شده تا مبلغ قسط پایین تر بیاید تا افرادی که در خانوار تک نفره حضور دارند بتواند از تسیهلات یک میلیون تومانی استفاده نمایند.

تا به امروز آنچه اعلام شده از این حکایت دارد که وام یک میلیونی از محل منابع بانکی به حدود 23 میلیون خانوار یارانه بگیر تعلق می گیرد که می تواند بعد از اعلام سامانه از سوی دولت درخواست خود را ثبت نموده و احتمالا همراه با یارانه اردیبهشت ماه دریافت نمایند.

دوره بازپرداخت وام یک میلیونی 24 ماه و با سود 12 درصد است که در این حالت در هر ماه 47 هزار تومان قسط و در مجموع حدود 129 هزار تومان سود بازپرداخت آن خواهد بود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 912

به "جزئیات قسط وام یک میلیونی تک یارانه ای ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات قسط وام یک میلیونی تک یارانه ای ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید