آذرکیش: توانمندی های ما درشرایط کرونا در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت

به گزارش شارژ 10، تهران (پانا) - مدیرکل دفتر فنی حرفه ای وکاردانش در سفر به استان فارس از شرایط جدیدی بوجود آمده در بحران کرونا به عنوان عدم قطعیت کامل و یک ابهام جهانی و اعلام کرد که در این شرایط خیلی از توانمندی های ما در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت و معیار تاب آوری ما است.

آذرکیش: توانمندی های ما درشرایط کرونا در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت

به گزارش روابط عمومی معاونت آموزش متوسطه، سیدمصطفی آذرکیش مدیرکل دفتر فنی حرفه ای وکاردانش در بازدید از مناطق آموزش وپرورش و مدارس استان فارس درجمع اعضای ستاد بازگشایی مدارس فارس با اشاره به اینکه ارایه آموزش در فضای مجازی درابتدای سال تحصیلی اولین تجربه به این شیوه در کشور است گفت: آغاز و استمرار آموزش در بستر فضای مجازی یک اهتمام ملی و ویژه را می طلبد.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش، دانش آموزان را امانت های عظیم الهی دانست و گفت: باید به میزان عظیمی این امانت عظیم فکر کنیم و برنامه ریزی های عظیمی را داشته باشیم و قدر توفیق خدمت در این شرایط بحرانی و اضطرار را بدانیم.

آذرکیش با اشاره به حدیثی از امام حسین (ع)که فرمودند حوائج مردم نعمت های الهی است گفت: دست اندرکاران امر تعلیم و تربیت باید در این شرایط سخت از هیچ کوششی دریغ نکنند و برقراری تعادل بین سلامت دانش آموزان و آموزش با کیفیت از اولویت های وزارت آموزش و پرورش است.

نماینده معاونت آموزش متوسطه در پروژه مهر، در امر بازگشایی مدارس فارس اهتمام شایسته به مسئولیت را مستلزم درک دقیق از مسئولیت دانست و گفت: برای درک دقیق باید به صورت عمیق و باورمند به موضوعات مربوط به شرایط خاص حاکم بر جامعه بشری و کشور دقت گردد چرا که روش های روتین آموزش اخیرا تغییر نموده و شرایط جدیدی بوجود آمده و در عدم قطعیت کامل و در یک ابهام جهانی هستیم ولی با این حال باید بتوانیم عیار خود را در این شرایط نشان دهیم و بدانیم خیلی از توانمندی های ما در این شرایط در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت و معیار تاب اوری ما است.

مدیرکل دفتر فنی و حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش ادامه داد : در شرایطی که التهاب ناشی از شیوع کرونا تمام جامعه را تحت تاثیر قرار داده احتیاج به هوشیاری بیشتر عملی و دائمی داریم و در واقع کار های روزمره هوشیاری عملی ما را می طلبد و فرصت های مختلفی که ایجاد می کنیم در حوزه هوشیاری های دائمی ما قرار خواهد گرفت. در این راستا روش ها و شیوه های مختلف آموزش در فضای مجازی را با یاری شما عزیزان در وزارت آموزش و پرورش برنامه ریزی کردیم و شاهد هستیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به منابع انسانی به عنوان ارکان اصلی تحول در آموزش و پرورش گفت: معلمان دارای انگیزه رکن اصلی تحول در آموزش وپرورش هستند و باید بتوانند سیاست ها و اهداف طراحی و تدوین شده را به درستی به آینده سازان کشور عزیزمان انتقال دهند.

آذرکیش در خاتمه با اشاره به اقدامات خوب اجرا شده در سطح استان فارس گفت: کوشش های ارزشمند همکاران در بازدیدهای اولیه در مدارس سطح شیراز مشهود بود.

آذرکیش در سفر یک روزه خود به شیراز به صورت سرزده از تعدادی از مدارس این شهر بازدید واز نزدیک فرایند جریان یاددهی و یادگیری در مدارس را آنالیز کرد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 16 آبان 1399 بروزرسانی: 16 آبان 1399 گردآورنده: sharj10.ir شناسه مطلب: 1216

به "آذرکیش: توانمندی های ما درشرایط کرونا در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آذرکیش: توانمندی های ما درشرایط کرونا در معرض ارزیابی قرار خواهد گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید